OBSŁUGA KLIENTA SCANDINAVIAN OUTDOOR

O SCANDINAVIAN OUTDOOR

Scandinavian Outdoor to fińska sieć sklepów detalicznych i internetowych, wywodząca się od fińskiej firmy Partiovaruste założonej w 1970 roku. Od maja 2014 roku funkcjonuje ona pod zmienioną nazwą Scandinavian Outdoor Oy. Firma jest w całości spółką fińską.

Nasza podróż rozpoczęła się ponad 40 lat temu wraz z rozpoczęciem sprzedaży odznak harcerskich. Dzisiaj nasz zespół oferuje klientom bogaty wybór wyposażenia oraz odzieży typu outdoor, a także sprzęt harcerski. Oprócz sklepów stacjonarnych prowadzimy również sklepy internetowe Scandinavian Outdoor oraz Haglöfs Brand Outlet.

ZAPYTANIA DOTYCZĄCE INFORMACJI O PRODUKTACH I SPRZEDAŻY

Tel.: +350 10 3970 591 (w języku angielskim)

E-mail: sales@scandinavianoutdoor.com

Godziny pracy działu obsługi telefonicznej: w dni robocze od 9 do 17 (GMT+2/3)
Stawka za połączenie: 8,28 centów za połączenie + 17,04 centów za minutę.

Zapraszamy także do kontaktu z naszym przyjaznym Działem Obsługi Klienta!

ZWROTY I REKLAMACJE

Masz 100 dni na zwrot zakupionego przedmiotu!

Polityka dotycząca zwrotów ma zastosowanie jedynie w przypadku przedmiotów nieużywanych, posiadających nienaruszone etykiety.

Uwaga! Polityka dotycząca zwrotów ma zastosowanie jedynie w przypadku sklepu internetowego; nie ma ona zastosowania w przypadku sklepów stacjonarnych.

W przypadku zwrotu przedmiotów spoza Finlandii to klient pokrywa koszty przesyłki. Klient sam może wybrać sposób dostawy (poczta, kurier...).

Prosimy o zapoznanie się z instrukcją dotyczącą zwrotów, która znajduje się na Formularzu Zwrotów.

W kwestiach związanych z gwarancją prosimy kontaktować się z nami w pierwszej kolejności pod adresem
orders@scandinavianoutdoor.com
Razem zastanowimy się, jaki przyjąć sposób działania!

GDZIE JEST MOJE ZAMÓWIENIE?

Niestety czasem tak się zdarza, że gdzieś w łańcuchu logistycznym dochodzi do opóźnień. Jeśli uważasz, że zbyt długo czekasz na swoje zamówienie, prosimy najpierw o sprawdzenie potwierdzenia zamówienia. Znajdują się w nim terminy dostaw dla każdego przedmiotu. Czas dostarczenia przedmiotów zamówionych od producenta/importera może być dłuższy, niż czas dostarczenia przedmiotów znajdujących się w magazynie. W szczytowych okresach (np. w trakcie Świąt Bożego Narodzenia) nasze linie pakowania pracują od świtu do zmierzchu, jednak nie zawsze udaje nam się uniknąć opóźnień.

Mądrze jest nie pozostawiać rzeczy na ostatnią chwilę: złóż zamówienie odpowiednio wcześnie przed rozpoczęciem podróży swojego życia. Jeśli nie otrzymałeś/-aś potwierdzenia zamówienia na swoją skrzynkę pocztową, jeśli w trakcie płatności wystąpił błąd lub jeśli w Twoim adresie e-mail znajduje się literówka – skontaktuj się z naszym zespołem obsługi klienta, który rozwiąże za Ciebie powyższe problemy.

CZAS DOSTAWY

Czas dostawy dla produktów znajdujących się na magazynie wynosi od 5 do 14 dni po dniu wysyłki.

Zamówienia zazwyczaj posiadają czas realizacji od 2 do 5 dni roboczych.

Inne oszacowania czasu dostawy (takie jak 5-10 lub 10-14 dni) wskazują, że dany produkt nie znajduje się na magazynie, a czas jego dostarczenia wydłuży się.

Jeśli na skutek nieprzewidzianych okoliczności nie będziemy w stanie dostarczyć Ci produktu w wyznaczonym czasie, skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub mailowo.

Zastrzegamy sobie prawo do anulowania transakcji, jeśli zamówiony przez klienta przedmiot nie jest dostępny.

SPOSOBY DOSTAWY

Oferujemy stałe stawki kosztów wysyłki:

Kosz wysyłki za pośrednictwem GLS to 7,90 EUR.

Kosz wysyłki za pośrednictwem GLS nie jest zależny od fizycznych rozmiarów przesyłki.

Darmowa dostawa za pośrednictwem GLS w przypadku zamówienia powyżej 150 EUR.

Posti: Wysyłka do krajów spoza Unii Europejskiej / do wszystkich innych krajów: 25 EUR.

Prosimy wziąć pod uwagę, że do krajów spoza Unii Europejskiej nie jesteśmy w stanie wysłać przedmiotów dłuższych niż 105 cm. Na teren Unii Europejskiej możliwa jest wysyłka przedmiotów o długości do 2,5 m. Prosimy także pamiętać, że produkty zawierające baterie nie mogą być wysyłane poza granice Unii Europejskiej ze względu na ograniczenia wynikające z przewozu lotniczego baterii.

VAT, PODATKI I CŁA

Jeśli zamawiasz do kraju spoza Unii Europejskiej, ostateczna cena za zamówienie pojawi się po wybraniu kraju w trakcie wypełniania danych do wysyłki. W przypadku wysyłki do krajów spoza Unii Europejskiej fiński VAT zostanie odjęty od ceny produktu. Dla większości produktów wynosi on 24%. Wyjątki: 14% w przypadku produktów spożywczych i 10% w przypadku książek.

W przypadku wszystkich zamówień międzynarodowych to na odbiorcy ciąży odpowiedzialność uiszczenia opłaty za wszelkie obowiązujące cła, podatki i inne opłaty. Aby uzyskać informację na temat ceł i podatków, skontaktuj się z miejscową Izbą Celną.

METODY PŁATNOŚCI

Payment methods

Za zamówienie możesz zapłacić kartą Visa lub Mastercard za pośrednictwem naszego dostawcy usług płatniczych, Maksuturva. Możliwe jest również dokonanie płatności za pośrednictwem serwisu Paypal.

W Danii, Szwecji, Norwegii, Niemczech oraz Finlandii możesz wybrać płatność za pośrednictwem firmy Klarna.

Zwroty dokonywane za pośrednictwem Maksuturva są opóźnione o 3-7 dni w zależności od czasu dokonywania transakcji w Twoim banku.

USŁUGA PŁATNOŚCI ZA POŚREDNICTWEM MAKSUTURVA

Usługa płatności za pośrednictwem Maksuturva jest dostępna za pośrednictwem banków lub instytucji kredytowych. Aby skorzystać z tej usługi, nie musisz się rejestrować lub dokonywać dodatkowych opłat. Sprzedawca otrzymuje natychmiastowe powiadomienie o płatności, a kupujący otrzymuje wiadomość z potwierdzeniem na swoją skrzynkę pocztową. Wiadomość ta zawiera odnośnik do strony serwisowej osób kupujących przez internet, na której może zarządzać zwrotami i skargami oraz wystawiać komentarze przez całą dobę.

Maksuturva Group Oy to instytucja płatnicza autoryzowana przez Urząd Nadzoru Finansowego. Cała komunikacja pochodząca ze strony oraz transakcje są objęte szyfrowanym połączeniem SSL, co oznacza, że strony trzecie nie mają dostępu do informacji na Twój temat. Płatność jest przekazywana sprzedawcy tylko wtedy, kiedy otrzymasz swoje zamówienie i je skontrolujesz. Drogą elektroniczną otrzymasz ramy czasowe na skontrolowanie każdego zamówienia. Dowiedz się więcej o Maksuturva...

PRZYCISKI PŁATNOŚCI ONLINE BANKÓW

Będziesz mógł/-ogła skorzystać z przycisku płatności online każdego fińskiego banku. Płatność kartą (Visa, Visa Electron, MasterCard i Business Eurocard). Płatność kartą wiąże się z dokonaniem transakcji pomiędzy klientem a Maksuturva Group Oy. Rolą sklepu internetowego jest jedynie handel produktami i usługami, dostarczanie produktów i usług oraz przetwarzanie możliwych skarg. Maksuturva Group Oy pojawi się na wyciągu bankowym jako odbiorca kwoty oraz będzie stroną odpowiedzialną za przetwarzanie skarg związanych z płatnościami. Informacje kontaktowe:

Maksuturva Group Oy
NIP: 2121703-0
Ruoholahdenkatu 23
00180 HELSINKI
Telefon: (09) 4241 7040, w dni robocze od 9 do 17
E-mail: asiakaspalvelu(a)maksuturva.fi
www.maksuturva.fi/en

NOTY PRAWNE

Scandinavian Outdoor Oy
Lukkosepänkatu 7
20320, Turku
Finlandia
Tel.: +358 10 3970 591 (w języku angielskim)

NIP: 2066059-1
NR VAT: FI20660591
sales@scandinavianoutdoor.com

NOTY PRAWNE (w języku angielskim)